Er-Kim İlaç’tan Merhaba…

1981 yılında tamamen yerli sermaye ile kurulmuş bir aile şirketi olan ve pazarlama faaliyetlerine Türkiye’ye ilk onkoloji ilaçlarını ithal ederek başlayan Er-Kim İlaç, daha sonraki yıllarda da ilk radyo-opak ürünleri, ilk insan kaynaklı hormonal ürünleri, ilk lipozomal ürünü ülkemizde piyasaya sunarak sektörde “ilklerin firması” olarak anılmaya başlamış ve birçok yeniliğe imza atmıştır.

Bugüne kadar 30 civarında uluslararası firmanın Türkiye münhasır distribütörü olan Er-Kim İlaç, piyasaya sunduğu ürünlere ait çok uluslu sirketlerle paylaştığı pazarlarda önemli pazar paylarına ulaşmış bulunmaktadır. Hematoloji ve Onkoloji alanında sunduğu ürünlerle bir çok yeniliğe imza atan ve doğal olarak birçok kavramı da beraberinde getiren Er-Kim İlaç, bugün faaliyet alanlarına İmmünoloji, Nöroloji, Üroloji, Kadın-Doğum, Ortopedi, Fizik Tedavi, Gastroenteroloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Transplantasyon, Dermatoloji, Endokrinoloji ve Yoğun Bakım alanlarına hitap eden, çoğunluğu patentli ve geri ödemeli ürünleri de eklemiş bulunmaktadır.

“İlklerin Firması” Er-Kim İlaç, 36 yıllık deneyim ve bilgi birikimiyle OTC alanında da hem öncü, hem de geliştirici olmak adına 2017 yılının başlarında çalışmalarına başlamış, mevcut ilaç portföyüne ek olarak son yıllarda vatandaşlarımızın ve sağlık mesleği mensuplarının ihtiyaç duyduğu yeni ürün gruplarının ruhsatlandırılmasını gerçekleştirmiş ve bu ürünlerin pazarlama faaliyetleri için ErKim Yaşam Grubunu kurarak OTC ürünlerinin lansmanını gerçekleştirmiştir.

Şeffaf hizmet anlayışımız ve insan sağlığına verdiğimiz önem, Er-Kim İlaç için vazgeçilmezler arasındadır. Ulaşılabilir yüksek biyoteknolojik ürünleri ve yurtdışında sıklıkla kullanılan yenilikçi gıda takviyelerini de bu çizgide Türkiye tıbbının hizmetine sunmaktayız.

Bizler, sağlığın geleceğine yatırım yapmak amacıyla koruyucu besin takviyeleri, kişisel sağlık bakım ürünleri ve tıbbi cihaz alanlarında da aynı kalite ve yüksek teknolojili ürünler için yatırımlarımızı sürdürerek insan hayatının iyileştirilmesi hedefini gerçeklestirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Er-Kim İlaç ailesinin kültüründeki en önemli unsur; tüm kadroların yaptığı işin bir bütünün parçası olduğunu bilmesi ve bu bilinçle bütünü geliştirmek adına hareket ediyor olmasıdır. Erkim Yaşam Grubu ile birlikte OTC pazarında da sektörü ileri taşıyacağımıza inancımız tam.

Yaşamın tüm renklerinin "Yaşam Boyu Sağlık"la birleşmesi dileğiyle…